Final Özgün 2009 ÖSS’de yüzde 73, SBS’ de yüzde 79 başarı gösterdi

10-12 kişilik seviye grupları ile sınavlara hazırlık hizmeti veren Final Özgün, 2009 ÖSS ve SBS sınavlarında önemli başarılar elde etti. Final Özgün’ün 2009 ÖSS’de lisans bölümlerine yerleştirme oranı yüzde 73 olarak gerçekleşti. 2009 ÖSS’ye 180 öğrenci ile katılan Final Özgün’ün 130 öğrencisi üniversiteli oldu.

2009 8. sınıflar SBS sınavına ise Final Özgün 33 öğrencisi ile katıldı. Bunlardan 26’sı Anadolu ve Fen liseli oldu. Böylelikle Final Özgün’ün 2009 8. sınıflar SBS başarısı yüzde 79 olarak gerçekleşti.

 

 

Final Özgün’ün 12 öğrencisi tıp, eczacılık ve diş hekimliği gibi sağlık birimlerine, 13 öğrencisi mimarlık bölümüne, 35 öğrencisi mühendislik bölümlerine, 13 öğrencisi hukuk, kamu yönetimi, uluslar arası ilişkiler bölümlerine, 35 öğrencisi iktisadi ve idari bilimler fakültesine, 3 öğrencisi PDR bölümüne, 19 öğrencisi ise eğitim ve fen fakültelerine yerleşti.

 

 

Final Özgün Dershanesi Kurum Temsilcisi Süleyman Bozkurt, 2009 ÖSS ve SBS’ deki başarılarını güçlü ve özverili kadrolarıyla uyguladıklarını bilimsel metotlara borçlu olduklarını söyledi. Öğrencileri sınavlara az mevcutlu sınıflarda ve bireysel takviyelerle hazırladıklarını kaydeden Bozkurt, 2009 ÖSS ve SBS’ de hedefledikleri başarı yüzdelerini yakaladıklarını aktardı.

 

 

Yeni sınav sisteminde de aynı başarı çizgisine ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizen Bozkurt, “Zaten ayrıntılı bilgiyi, çok soru sormak suretiyle sorgulayan ve ölçen bu yeni sistem Final Özgün’ün sınavlara hazırlama tarzı ile örtüşüyor. Çünkü biz de çok ders, çok soru ve çok sınav vardır. Bütün bu çalışmaların bireysel takviyelerle desteklenmesi ise ayrı bir önem taşıyor. Akademik yeterliği yüksek, güçlü kadromuzla, reel hedeflere odaklanmış bilimsel uygulamalarımızla, zengin ve kaliteli doküman imkanlarımızla, modern, nezih ve güvenli hizmet binamız ve ‘Final’ markasının güvencesi ile 2015-2016 eğitim-öğretim sezonunda da başarının güçlü adresi olmaya devam edeceğiz.” dedi.